Autoverhuur Algemene

Ehliyet ve Sürücü Yaşı En az 21 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir.., Lüks araclarda ise en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır.Geçerliliğini kaybetmemiş olmak koşulu ile yerli veya yurt dışında alınmış ehliyetler kiralama için geçerlidir.
Minimum Kiralama Süresi Minimum kiralama süresi 1 gün (24) saat dir.Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır.Bu dönem icerisinde ve daha uzun kiralanan araçların bakımları kiracıya aittir. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 532 352 88 41 no’lu telefondan Güneş Rentacar Rezervasyon Merkezini veya size en yakın güneş rentacar Ofisini arayabilirsiniz.
Kiralama Fiyatına Dahil Olanlar Limitsiz km kullanımı, üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası(yasal sınırlar içerisinde), muafiyetli hasar sigortası(CDW), hırsızlık sigortası, 2. Sürücü, KDV ve yerel vergiler, bakım, 24 saat yol yardımı, hava limanı teslimatları.
Kiralama Fiyatına Dahil Olmayanlar Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri (OGS)-(HGS) Hizli gecis sistemi, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dahil değildir.
Ön Ödeme ve Ödeme Araç rezervasyonunun ve dönemsel fiyatın kesinlik kazanabilmesi ve olası rezervasyon iptallerinden doğabilecek iş kaybı zararlarının önüne geçebilmesi için toplam kira tutarının en az %30’u ön ödeme olarak rezervasyon sırasında talep edilebilir, kalan kısmı aracın kiralayana teslimi sırasında nakit ve kredi kartı ile yapılır. 2 güne kadar olan ve araç teslimine 48 saat kala yapılan rezervasyonlarda kiralama bedelinin tamamı talep edilebilir. Ödemeler için banka havalesi, EFT, Visa/mastercard kredi kartları kullanılabilir. Kredi kartı ödemelerinde sadece TL bazında ödeme yapılabilir.
Depozit Şartı Kiralama bitiminde, olası gecikmeler, kiralama süresinin uzatılması, ödenmemiş trafik cezaları, eksik teslim edilen yakıt, sigorta kapsamı dışında oluşabilecek hasar, hatalı kullanımdan meydana gelmiş arıza vb. gibi ekstra oluşabilecek muhtemel masrafların teminat altına alınabilmesi için kiralayanın kredi kartından en 200 € teminat depoziti olarak karşılık alınır. Bu meblağ kiralama başlangıcından bitişine kadar olan süre içerisinde sadece teminat olarak hesapta bloke olarak tutulur karttan çekilmez. Araç gruplarına göre depozit miktarı farklılık gösterebilir. Teminat depoziti için kiralayana ait en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limitli bir kredi kartı olmalı ve kart sahibi araç çıkışında kiralama sözleşmesini mutlaka imzalamalıdır. Bu teminat alınmadan araç çıkışı yapılamaz. Nakit depozitolar kabul edilmez.